Zapisy na sezon 2017/2018

Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy

AESCULAP

OFERUJEMY

» niezapomniane, cotygodniowe zajęcia turystki górskiej

» w pełni profesjonalną naukę jazdy na nartach

» bezpieczny transport na miejsce zajęć


ORGANIZUJEMY

» Puchar Aesculapa

» Memoriał S. Rażnmiewskiego

» Zawody "Skrzat 2015"

» Zawody rodzinne


Czesne do 30. września

tylko 1700 zł

szkolimy ponad 40 lat

przyjmujemy dzieci od 5 roku życia


Więcej informacji poniżej

Rozpoczynamy zapisy na sezon zimowy 2018/2019. Do szkoły przyjmujemy dzieci już od piątego roku życia. W ramach czesnego oferujemy zajęcia turystyki górskiej (raz w tygodniu - w niedzielę począwszy od 14 października), naukę jazdy na nartach (w soboty i w niedziele) - od momentu nastania odpowiednich warunków śniegowych do 10 marca 2019 oraz transport na miejsce zajęć. Czesne płatne do dnia 30 września 2018 wynosi 1700 zł + składka członkowska dla rodzica w wysokości 100 zł.
Istnieje możliwość rozłożenia płatności czesnego na raty.

 • W trakcie trwania sezonu organizujemy dwa sprawdziany techniki jazdy na nartach dla naszych uczestników.

 • Organizujemy: Zawody o Puchar Aesculapa, Memoriał Stanisława Rażniewskiego, Zawody Rodzinne oraz zawody dla najmłodszych „Skrzat”.

 • Pod koniec sezonu bawimy się wszyscy na tradycyjnej "Maskaradzie" (przebierają się dzieci, rodzice, instruktorzy).

  • W pierwszym tygodniu ferii dolnośląskich (28.01 - 01.02.2019) planowany jest (dla dzieci jeżdżących) obóz zimowy na Odrodzeniu. Zajęcia narciarskie odbywać się będą w Spindlerovym Mlynie. Zgłoszenia przyjmowane są już w październiku/listopadzie.

  Sezon rozpoczyna się 7. października na Łysej Górze  Więcej ważnych informacji możecie Państwo uzyskać, klikając tutaj.
  Okładka

  Książka "Opowieść o Aesculapie" to prawdziwa historia zwykłych ludzi tworzących niezwykłe dzieło. Bogato ilustrowana i świetnie napisana opowiada o tym, jak doszło do powstania Aesculapa, który wcale nie miał być przedsięwzięciem komercyjnym. Twórców Aesculapa trudno określić inaczej jak współczesnych pozytywistów, stawiających sobie za cel stworzenie pokolenia ludzi kochających i szanujących góry. Dostępna w twardej oprawie, zawierająca ponad 188 stron pełnych wspaniałych ilustracji — jest absolutnym fenomenem na skalę krajową.


  Wymiary w centymetrach 21 na 30,5
  Oprawa twarda
  Wydawca Teresa Rażniewska, Wydawnictwo AD REM
  Rok wydania 2013
  ISBN 978-83-64313-14-1  Wydawnictwo "AD REM" Jelenia Góra.
  Adres: ul. Okrzei 12, 58-500 Jelenia Góra
  Telefon kontaktowy: 75 75 222 15.

  „Wychowanie przez góry dla gór”

  Szkoła Narciarska Aesculap została założona w 1970 roku. Prowadzi wychowanie i kształcenie w narciarstwie alpejskim. Jest to działalność o długotrwałym charakterze polegająca na systematycznym nauczaniu dzieci i młodzieży narciarstwa zjazdowego, w trakcie jednego, dwu lub wielu sezonów.

  Posiadamy licencję Polskiego Związku Narciarskiego na prowadzenie nauki jazdy na nartach zgodnie z regulaminami Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa (którego jesteśmy członkiem).

  Hasłem przewodnim przyświecającym Aesculapowi od początków istnienia jest: "Wychowanie przez góry dla gór". I rzeczywiście - zajęcia prowadzone są w duchu umiłowania przyrody, szacunku i respektu dla groźnego, nieprzyjaznego człowiekowi środowiska, jakim są wysokie góry. W programie szkoły mamy nie tylko jazdę na nartach. Dzieci biorą udział w wycieczkach górskich turystyczno-krajoznawczych. Rok szkolny zaczyna się już w październiku i od tego czasu uczestnicy systematycznie poznają swój region. Wycieczki prowadzi przewodnik sudecki, który opowiada przy okazji o historii i ciekawej przyrodzie Sudetów Zachodnich. Dzieci jeżdżą w Karkonosze, Góry Izerskie, Rudawy Janowickie i Góry Kaczawskie. Łączy się tu przyjemne z pożytecznym. Bo jednocześnie podczas marszów zdobywają, tak potrzebną do uprawiania narciarstwa, kondycję.

  Nasze osiągnięcia

  Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap, działająca na terenie Kotliny Jeleniogórskiej zajmuje się kształceniem dzieci i młodzieży w narciarstwie alpejskim i wychowała na przestrzeni 45 lat wielu dobrych narciarzy.

  Do największych sukcesów w tych dziedzinach naszej Szkoły i Klubu zaliczyć można następujące fakty: Trójka zawodników w kadrze przygotowań olimpijskich na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Salt Lake City w USA - Piotr Kaczmarek, Bartłomiej Wasileńczyk, Katarzyna Karasińska. Wielokrotne zdobywanie przez w/w zawodników tytułów mistrza i wicemistrza Polski, złotych i srebrnych medali w nieoficjalnych mistrzostwach świata - Trofeo Topolino. Udane starty Katarzyny Karasińskiej w Pucharze Świata i zdobycie Pucharu Europy. Wyszkolenie kadry instruktorskiej (w 100% swoich wychowanków). Jak również spektakularny sukces zespołu instruktorów na Kongresie IVSI w Zakopanem w 2001 roku, który wykonał piękny popis jazdy synchronicznej przed międzynarodową publicznością. Występ ten, to dowód na to, że udała się realizacja piramidy szkoleniowej - właściwej pracy z dziećmi i młodzieżą. Uczonej od podstaw do mistrzowskiego opanowania nart. W pokazie brało udział ponad 40 osób - Aesculap najliczniejszą ekipą na tym kongresie.  31. maja 2014 roku podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego SITN w Krakowie zostały wręczone odznaki honorowe dla licencjonowanych szkół narciarskich, które funkcjonują od co najmniej 30 lat. Aesculap został w ten sposób wyróżniony za wieloletnią pracę na rzecz dzieci i młodzieży.

  Nasza kadra


  Instruktorzy PZN


  Joanna Ceglińska
  Kierownik szkoły
  Michał Rażniewski
  Michał Rażniewski
  Instruktor Wykładowca
  Monika Cieślak
  Konrad Cieślak
  Dariusz Gutowski
  Marta
  Sosnowska-Wójciuk
  Katarzyna Śliwa
  Piotr Wolski

  Instruktorzy SITN — pomocnicy instruktora PZN


  Paulina Dziedzicka
  Emil Exner
  Anna Truszczyńska
  Krzysztof Głogowski
  Anna Jazienicka
  Przemysław Jazienicki
  Arkadiusz Kacała
  Wojciech Mazur
  Agata Orczyk
  Aleksandra Ostrowska
  Joanna Rażniewska
  Małgorzata Siemińska
  Maciej Szczepaniak
  Michał Szczepaniak
  Karolina Włodarczyk

  Baza sportowa

  Zimą przyjeżdża się tutaj na narty. W mikrostacji panuje spory ruch; narciarze, białe szaleństwo, zawody. Przyjazne stoki narciarskie, możliwość jazdy na sztucznym śniegu, przy świetle elektrycznym, dobre obecnie warunki socjalno-bytowe i sanitarne - wszystko to sprawia, że Mikrostację Sportów Zimowych Łysa Góra - Dziwiszów odwiedza coraz więcej osób z kraju i zagranicy.

  Szkoła Narciarska Aesculap organizuje każdego roku po kilka imprez o charakterze sportowym i rekreacyjnym - tutejsze trasy są szerokie, rozległe i szczególnie nadają się do przeprowadzenia zawodów amatorskich. Piękne Góry Kaczawskie i Łysą Górę warto także odwiedzić podczas wakacji. Kierownictwo Szkoły i Klubu stara się konsekwentnie rozszerzać ofertę ośrodka. W masywie Łysej Góry zadomowili się już na dobre górscy rowerzyści.

  Od 2002 roku odbywają się regularnie zawody MTB - "Łysogórki". Impreza stała się popularna wśród mieszkańców regionu i nie tylko. Biorą w niej udział coraz lepsi zawodnicy. Sporą atrakcję stanowią zjazdowe hulajnogi, które zostały zakupione w 2004 roku.

  W 2006 roku została wybudowana stajnia, zakupiono konie. Na miejscu dostępna jest wykwalifikowana kadra instruktorska, która prowadzi naukę jazdy w stylu klasycznym. Z końskiego grzbietu można podziwiać piękne widoki na Karkonosze.

  logo logo logo logo logo logo