Wiadomości z listopada 2016

W ostatnią niedzielę listopada spróbujemy zrealizować wycieczkę sprzed dwóch tygodni, którą z uwagi na warunki atmosferyczne zmieniliśmy.  A więc wyruszamy z górnego parkingu (Szosa Czeska) Wodospadu Kamieńczyka i stamtąd poprzez zielony i żółty szlak turystyczny idziemy do schroniska Pod Łabskim Szczytem. Powrót żółtym szlakiem do ulicy Kilińskiego w Szklarskiej Porębie, następnie czarnym do punktu wyjścia.

W przypadku pogorszenia się warunków atmosferycznych wybierzemy się z Borowic do DW Lubuszanin w Sosnówce Górnej. Decyzję podejmiemy na niedzielnej odprawie.

Zbiórka o godz. 8:00 na parkingu przy Kauflandzie, powrót ok. godz. 14:00.

Dzieci pierwszoroczne jadą własnym środkiem transportu na Łysą Górę (zbiórka na miejscu o godz. 8:30).

Czytaj więcej

W najbliższą niedzielę będziemy spacerować Doliną Bobru. 

Punktem wyjścia będzie dawna karczma sądowa - w tej chwili świetlica w Wojanowie stojąca naprzeciw mostu prowadzącego do pałacu Wojanów Bobrów. Stamtąd udamy się poprzez Dolinę Bobru i niebieski szlak turystyczny do schroniska Szwajcarka, gdzie zjemy drugie śniadanie. Powrót przez Husyckie Skały i zielonym szlakiem turystycznym do Wojanowa.

Grupa najmłodsza wraz z nartami jedzie na Łysą Górę.

Zbiórka o godz. 8:00 na parkingu przy Kauflandzie. Powrót ok. godz. 14:00.

Do zobaczenia !


Czytaj więcej

L9o4HpDpoGUsOFF.jpg

W pierwszym tygodniu ferii dolnośląskich tj. 13.02. – 17.02.2017r. nasza szkoła organizuje zimowisko dla dzieci jeżdżących. 

 Noclegi i zakwaterowanie (śniadania i obiadokolacje) w Schronisku Odrodzenie. Jazda na nartach w Spindlerovym Mlynie.

Koszt obozu wynosi 590,00 zł i obejmuje zakwaterowanie z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje), transport z Jeleniej Góry do Borowic i z powrotem, ubezpieczenie uczestników, codzienne dojazdy na stok busami ze schroniska, wynagrodzenie kadry instruktorskiej.
Cena nie obejmuje kosztów karnetów narciarskich: 
Karnet 5 dniowy dla dzieci 6-12 lat - 2.720 koron czeskich.
Karnet 5 dniowy dla dzieci powyżej 12 lat – 3.110 koron czeskich.
Uczestnicy obozu muszą posiadać ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport.

Oferta dotyczy wyłącznie dzieci jeżdżących.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się oraz wpłatę zaliczki w wysokości 200 zł na konto bankowe PKO BP S.A. oddział Jelenia Góra, nr 87 1020 2124 0000 8202 0066 7774, w terminie do dnia 02 grudnia 2016 r.

Więcej informacji pod numerem tel. 603759293.

Zapraszamy!

Czytaj więcej

moMudiMc6RlSOQ4.JPG

Dzisiaj, z uwagi na trudne warunki na szlakach, zaplanowana trasa wycieczki uległa zmianie. Zamiast pójść do schroniska Pod Łabskim Szczytem grupy starsze wybrały się na zamek Chojnik w Sobieszowie.

Na najmłodsze dzieciaczki, na Łysej Górze czekała niespodzianka. Listopadowy śnieg, który sprawił, że ćwiczone w ubiegłym tygodniu „ewolucje” na trawie można było „przetestować” na białym puchu. Było więcej upadków, narty uciekały i same się rozjeżdżały, ale na twarzach dzieci rysowały się uśmiechy. Frajdy z „szusowania” było co niemiara.

To już 46 sezon narciarski. Najpierw ćwiczymy kondycję – pod opieką przewodnika chodzimy na piesze wędrówki. Następnie uczymy się podstaw jazdy na nartach na zajęciach suchej zaprawy (zapoznajemy dzieci ze sprzętem i ćwiczymy podstawowe elementy z programu nauczania - zapinanie nart, upadanie, podnoszenie się, obracanie itp.) A od połowy grudnia, we wszystkie weekendy, doskonalimy swoje umiejętności pod okiem naszych instruktorów.

Naszą działalność wspiera Urząd Miasta w Jeleniej Górze, a hasłem przewodnim przyświecającym Aesculapowi od lat, jest myśl p. Stanisława Rażniewskiego „Wychowanie przez góry dla gór” .

Joanna Ceglińska

Fot. Michał Rażniewski, Joanna Ceglińska

Czytaj więcej

Kolejną wycieczkę  grupy starsze rozpoczną od górnego parkingu (Szosa Czeska) Wodospadu Kamieńczyka i stamtąd poprzez zielony i żółty szlak turystyczny udadzą się do schroniska Pod Łabskim Szczytem. Powrót żółtym szlakiem do ulicy Kilińskiego w Szklarskiej Porębie, następnie czarnym do punktu wyjścia. Zbiórka o godz. 8:00 na parkingu przy Kauflandzie, powrót. ok. godz.14:00.

Dzieci pierwszoroczne jadą własnym środkiem transportu na Łysą Górę (zbiórka na miejscu o godz. 8:30) gdzie będą miały zajęcia z nartami. Bar w Schronisku będzie nieczynny. Zabieramy ze sobą drugie śniadanie :)

Do zobaczenia!Czytaj więcej

W niedzielę odbędą się kolejne zajęcia. Tym razem podzielimy się na dwie grupy. Dzieci pierwszoroczne (początkujące) jadą na Łysą Górę gdzie rozpoczną swoją przygodę z nartami. Zabieramy ze sobą sprzęt narciarski (narty, buty, kije, czapki i rękawiczki oraz ubiór - stosownie do pogody) i spotykamy się na Łysej Górze o godz. 8:30.

Grupy starsze jadą busem z instruktorami oraz przewodnikiem p. Mariuszem (zbiórka na parkingu przy Kauflandzie o godz.8:00) do Karpacza Górnego pod wyciąg (ul. Olimpijska ) Rozdroże Łomnickie. Stamtąd zielonym i niebieskim szlakiem udadzą się na przerwę śniadaniową do schroniska Strzecha Akademicka. Powrót torem saneczkowym - żółtym szlakiem do punktu wyjścia. Pogoda w górach jest zimowa i zmienna - przypominamy o odpowiednim ubiorze, obuwiu oraz czapkach i rękawiczkach. Powrót do Jeleniej Góry ok. godz. 14:00.

Czytaj więcej

logo logo logo logo logo logo