YhdYBqUbugo9Cy1.jpg

W sobotę dziewięcioosobowa reprezentacja Aesculapa wystartowała w zawodach o Puchar Klubu Sportowego Szrenica. Na trasie slalomu giganta, który został ustawiony na Hali Szrenickiej, wystartowało łącznie 70 zawodników.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zdobyliśmy następujące miejsca: Szymon Grabiński - 4, Marek Nadzieja - 6, Zuzia Bartoszek - 5, Mateusz Cegliński - 2, Kuba Ptak - 8, Igor Garczyński- 9, Sławek Wolski - 9, Gabrysia Wolska - 4 (ze stratą do miejsca trzeciego 0,02 sekundy), Jan Nadzieja - 4   (szczegółowe wyniki znajdują się w załączniku poniżej).

Na stoku Puchatek odbywał się w tym czasie organizowany przez telewizję TVN, który również odwiedziliśmy.Czytaj więcej

euyQVDQ9HrYkjG2.jpg
Jutro w godz. 9:00 - 11:00 na stoku w Czarnowie ustawiamy slalom gigant. Jeżeli ktoś jest chętny pojeździć, to spotykamy się o godz. 8:45 na miejscu (dojazd we własnym zakresie).
Zajęcia w sobotę i niedzielę (9,10) odbywają się normalnie wg planu, również w Czarnowie.

Czytaj więcej

0HLqgUfUBMrBr9z.jpg

Ferie dolnośląskie dobiegają końca i pora podsumować tegoroczne zimowisko na Odrodzeniu.

W pierwszym tygodniu ferii (28 styczna – 01 lutego) 50 osobowa grupa dzieci, rodziców i instruktorów jeździła na nartach w Spindlerovym Mlynie. W poniedziałek rano wyjechaliśmy autokarem do OW Chybotek w Przesiece. Stamtąd pieszo powędrowaliśmy do Schroniska PTTK Odrodzenie http://www.schroniskoodrodzenie.com (bagaże i sprzęt narciarski zostały nam wwiezione ratrakiem i skuterem). Po dwóch godzinach wędrówki dotarliśmy na miejsce, gdzie czekał na nas ciepły posiłek. Zakwaterowaliśmy się w pokojach i przygotowaliśmy do popołudniowych zajęć narciarskich na Malym Szyszaku – sprawdziliśmy umiejętności naszych uczestników i podzieliliśmy się na cztery grupy. Po zajęciach, wieczorem, zapoznaliśmy wszystkich z regulaminem oraz planem zajęć na najbliższy tydzień.

W kolejnych dniach jeździliśmy na nartach w Spindlu (na Medvedinie i Svatym Petrze). Pogoda i warunki były iście alpejskie. Po obfitych opadach śniegu wszyscy czuliśmy się jak w bajce (tyle śniegu nie widzieliśmy od kilku ostatnich lat). Zaspy na 2-3 metry, tunele do przejazdu i masa białego puchu wokół. Do tego piękne słońce i niewielki mróz. Warunki wymarzone do uprawiania narciarstwa i innych sportów zimowych.

Po kolacji graliśmy w tenisa stołowego, rozegraliśmy turniej w piłkarzyki, rożne konkurencje sportowe, gry planszowe i wspólne kolorowanki.

Ostatniego dnia spakowaliśmy bagaże i zgodnie z planem pojechaliśmy na narty. Do godz. 13:30 szusowaliśmy po spindlerovych nartostradach a po obiedzie zjechaliśmy na nartach do Przesieki. Wszyscy cało i zdrowo wróciliśmy do domu.

Wielkie podziękowania należą się kadrze instruktorskiej (Ani Truszczyńskiej, Asi Ceglińskiej, Zbyszkowi Łukaszukowi i Piotrkowi Wolskiemu) za niemalże całodobową opiekę nad naszymi narciarzami i codzienne szkolenie narciarskie.

Dziękuję również całemu personelowi schroniska Odrodzenie za wyrozumiałość, miłą obsługę oraz pomoc w transporcie naszego sprzętu.

Wszystkim dzieciom gratuluję świetnej kondycji i życzę sukcesów w narciarstwie.

Joanna Ceglińska

Fot. Joanna Ceglińska, Anna Truszczyńska, Piotr Wolski (przy użyciu telefonu komórkowego)

Czytaj więcej

yQsAcEzXbsqwpDZ.jpg

W poniedziałek 28 stycznia, o godz. 8:00, z parkingu przy Kauflandzie w Jeleniej Górze wyjeżdżamy na 5 dniowy obóz narciarski http://www.aesculap.com.pl/blog/plan-zimowiska---odrodzenie-2801---01022019

Prosimy wszystkich uczestników o odpowiednie ubranie się (czapki, rękawiczki, kombinezony oraz porządne zimowe obuwie), ponieważ na szlakach i trasie jest bardzo dużo śniegu. Jedziemy autobusem do Przesieki a stamtąd pieszo do schroniska Odrodzenie (czas podejścia ok. 2 h). Zabieramy ze sobą małe plecaki (kanapka, termos z herbatą i coś słodkiego na drogę). Sprzęt narciarski i bagaże zostaną nam wwiezione ratrakiem.

Pamiętajcie o koronach i dowodzie tożsamości.

Do zobaczenia!

Czytaj więcej

HJQj2pcKzHoLz1M.jpg

Informujemy, że ośrodek Łysa Góra w Dziwiszowie jest nieczynny.

Biuro szkoły narciarskiej AESCULAP nie udziela informacji na temat warunków atmosferycznych i terminu uruchomienia stacji. Nie prowadzimy także zapisów na lekcje indywidualne z instruktorem.

Szkoła prowadzi zajęcia dla swoich grup/uczestników, w ramach całosezonowego szkolenia (X. 2018 - III. 2019) na innych stokach narciarskich.

Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej

logo logo logo logo logo logo